Vyzkoušejte těchto 7 tipů a vaše vánoce budou světové!

 

Jsou vaše Vánoce každý rok stejné? Pořád stejné cukroví, stejné vánoční pohádky a zvyky. Pokud chcete vyzkoušet něco netradičního, čtěte dál. Vybrali jsme pro vás několik zahraničních zvyků, které můžete směle zkusit i doma. Kdo ví, třeba se u vás ujmou a zpestří vaše vánoční svátky.

1. KOHO SNÍ VÁNOČNÍ KOČKA?

Na Islandu věří, že na Vánoce by měl každý člen rodiny dostat něco nového na sebe. Když ne, hrozí, že mu někdo sní štědrovečerní večeři. V horším případě  může takového nešťastníka sníst dokonce vánoční kočka!

2. PUDING SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

To v Anglii se už během adventu připravuje tradiční pudink. Každý člen rodiny ho chodí průběžně míchat a přitom vyslovuje svá přání. Pudink podle místního receptu se u nás nejspíš nechytne, ale takové míchání bramborového salátu? Stejně ho každý chodí tajně ujídat, no ne?

3. KAŽDÝ CHCE MÍT PAVOUKA

Ukrajinské vánoční stromečky zdobí umělá pavučina a pavoučci. Není to nějaká halloweenská tradice, naopak. Místní lidé věří, že pavouci přináší štěstí a doufají, že o vánočním ránu uvidí pavouka nebo najdou pavučinu.

Francouzi jsou vyhlášení milovníci dobrého jídla. Není tedy divu, že štědrovečerní večeře u nich hraje prim. Trvá totiž celé 4 hodiny a servíruje se několik chodů. Zkuste tento zvyk zavést doma a dejte nám vědět, jestli u vašich dětí prošel 🙂

Tato kanadská tradice vaše děti určitě nadchne mnohem více! Je zvykem, že se v domě sejde několik rodin, příbuzných a kamarádů a společně pečou sušenky. Každý donese vlastní recept a nakonec se o své výtvory podělí. Každý tak odchází s krabičkou různých druhů sušenek. No a proč takto nepéct i cukroví?

Poněkud zvláštní tradice pochází z Estonska. Tady totiž věří, že první člověk, který o Vánocích překročí práh jejich domu, ovlivní celý následující rok v jejich rodině. Vítaná je žena nebo muž s tmavě hnědými až černými vlasy. Naopak osoba se světlými nebo zrzavými vlasy prý nosí smůlu.  No, zvažte, jaké riziko smůly se objevuje zrovna u vás 🙂

Ve Španělsku najdete trochu zvláštní tradici. K těm nejdůležitějším tam totiž patří vánoční loterie. Téměř každý se zúčastní a někomu se opravdu poštěstí vyhrát. Proč to letos nezkusit taky?

Tak co myslíte, není čas ozvláštnit tuzemské svátky kapkou světáctví? Pokud už vás nebaví lití olova, pouštění skořápek nebo krájení jablka, inspirujte se našimi tipy. I české vánoce mohou být netradiční a světové!

 

 

A pokud vás tyto zahraniční tradice nezaujaly, ale přesto chcete zažít něco nového, vyzkoušejte s dětmi některou z našich bojovek. Trocha luštění, pohybu a dobrodružství pomůže dětem zkrátit to nekonečné čekání na Ježíška.

 

 

Krásné Vánoční svátky, přeje tým Ronieland.