O nás

Bylo, nebylo…nás pět se zrodilo…

Na začátku našeho společného příběhu a projektu dětských her stále vlastně náhoda. V jednom okamžiku se Verča, jež si neřekne jinak než Roni, rozhodla spojit síly s jinými děvčaty, aby vypustila do světa svůj nápad! Dostat děti od obrazovek počítačů, tabletů  a chytrých telefonů a „vyhnat“ je pěkně do přírody, na zahradu či do skrytých zákoutí svého domova a zatáhnout je do kouzelného světa napínavých dobrodružství, logických šifer a společné rodinné zábavy. Stačilo jedno „zvolání“ na Facebooku a skupina nás pěti spatřila světlo světa. Kolektivní souznění, diskuse, námaha, úsilí, dumání,  přemýšlení  a nespočet hodin strávených na „callech“ nakonec vyústily v naše milované dítko – dobrodruha, cestovatele, badatele, zvířecí mýtickou postavu i věčného snílka – zajdalena Ronieho, jenž se vrhá, občas bezhlavě, občas nevinně, do bláznivých a nebezpečných dobrodružství, které vtáhnout děti do vzrušujících příběhů okořeněných hádankami a šiframi!

 

A kdo za tím vším stojí?

Iniciátorkou nápadu a hlavní komunikátorkou mezi jednotlivými dodavatelskými úseky je naše Roni. Sídlí na palubě lodi v mořích omývajících karibské ostrovy, miluje pejsky, nebojí se drsné námořnické práce, napsala rozsáhlý průvodce o místních koloritech, ráda poznává svět kolem sebe nejlépe s roztaženými plachtami a podílí se na službách cestovního ruchu.

Marketingovou „hlavičkou“, která udává směr našim sociálním sítím, stará se o komunikaci s veřejností a plánuje naše nadcházející marketingové aktivity, je naše Terka B., maminka jednoho kouzelného synka, tou dobou jednou nohou na rodičovské, druhou aktivně pracující. Vždy a s rozvážnou hlavou kráčí vstříc svému vytyčenému cíli. V práci vždy precizní, ale doma zkrátka pohodová, hravá máma.  

Šifrovou mistryní, která sype hádanky a logické úlohy z rukávu, je naše Terka R., velká milovnice všeho starého, omšelého, zapomenutého, retro a občas i hodně zvláštního, kterému navrací zapomenutý lesk a i z malé věci dokáže vytvořit jedinečnou záležitost. Terka R. je maminkou dvou krásných kluků jako buků a když má chvílí, ráda se popouští uzdu své fantazie hlavně na zahradě.

Webovou koordinátorkou a šifrovou pravou rukou, která propadla kouzlu jižní „bývalé námořní velmoci“ – Portugalsku, je naše Klára. Zasněná, ale stojící pevně na zemi! Nebojí se nových technologií, za foťákem se cítí jako doma, nenechá si ujít dobrou zábavu, ale i dechberoucí západy slunce. Volné chvíle tráví nejraději aktivně, v přírodě, která ji nabíjí pozitivní energií.

Tvůrkyní textového obsahu, nápaditou pisatelkou, jež vytváří rámec Ronieho příběhů, zkrátka milovnice psaní, je naše Deny, hrdá maminka dcerky, chovatelka neposedného zvířectva. Deny se ráda nimrá v záhonech, učí se všechny jazyky světa, bez procházek a výletů by nemohla fungovat, a ze svého domu občas dělá skládků starých harampádí, které přetváří k obrazu svému.

 

Bez nás by to nebylo ono, bez nás by Ronie nebyl takový jaký je.