NĚKDE TU V LESE BĚHÁ….ZAJDALEN RONIE

 

Viděli jste v lese zajíce? A parohy měl? To je divná otázka, říkáte si. Ale možná, že vůbec není. Jeden takový neobvyklý ušák prý teď hopsá někde tam u vás. Schválně až půjdete příště s dětmi do lesa, našlapujte potichu jako kočka. Třeba ho uvidíte. 

 

Mnozí říkají, že neexistuje. Ale starodávné knihy o něm píšou, vypráví o jeho bájných dobrodružstvích, odvážných činech a hlavně o jeho duši plné dobroty. Říkají mu zajdalen. Ani zajíc, ani jelen. Zajdalen Ronie

 

Jenže mnozí možná netuší, že zajdalen Ronie se necítil být vždy hrdinou. On se dost často i  bál. Bál se tmy, bál se lesních zvířátek, bál se být sám. A obával se vlastně každého dne, protože se mu stávalo, že se často přimotal do pořádné šlamastyky.

 

Jako tehdy, když jednoho dne usnul pod bukem a ráno se probudil na pirátské lodi. No rozumějte, to se nestává každému! Anebo když našel v trávě takovou zvláštní kovovou věcičku a jen tlapičkou na ni sáhl…..a frrrnk…..ocitl se někde v neznámu.

 

To by vyděsilo každého. Ale Ronie na to naštěstí nikdy nebyl sám. Z pirátské lodi mu jednou pomohli Míša, Petřík a Alenka. A jen díky Janičce a Honzíkovi se dostal zpátky do lesa, když byl lapen v minulosti. Má kolem sebe všechny ty úžasné, chytré a dobrosrdečné děti a ty ho nikdy nenechají na holičkách.

 

Bez nich by byl Ronie nadobro ztracen. Jeho dobrodružství ale nikdy nekončí. Stanou se také vaše děti Ronieho kamarády? Nikdy nevíte, kdy je bude potřebovat. 

 

Připravte svým dětem jedinečný zážitek. Domácí hru nebo venkovní aktivitu, ve které si vyzkouší své schopnosti a dovednosti a společnými silami překonají všechny překážky. Naše bojovky bystří mysl, trénují tělo a učí děti spolupracovat. 

 

 

…..slyšíte to? Zajdalen Ronie volá o pomoc! Copak se mu stalo tentokrát?