Navštívili jsme:

Rokytnice nad Jizerou a první dětské lyžování

Ani nás jarní prázdniny neminuly, a tak jsme využili volných dní na první lyžovačku našeho staršího syna. Rokytnici nad Jizerou jsme vybrali hlavně proto, že se jedná o méně známý resort v Krkonoších, který ale slibuje příznivé služby pro rodiny s dětmi.

Ubytování jsme našli v apartmánech u sjezdovky v horní části  Rokytnice. Lokace to byla přímo úžasná, celý apartmán byl totiž perfektně vybavený a na bobovačku a sjezdovku jsme to měli co by kamenem dohodil. Pro naši rodinu s 1,5 a 4letými dětmi tedy zcela ideální místo. Naše mise zněla jasně: vystřídat se na lyžích, dopřát si trochu adrenalinu a našeho staršího syna poprvé postavit na lyže.

Pro učení na lyžích jsme zvolili dětskou školičku a instruktora. Doporučujeme všem, kteří si chtějí užít na horách i trochu klidu. Ačkoliv cena za jednodenní půjčení lyží a 1. hodina s instruktorem stála 850 Kč, pro nás to byly skvěle vynaložené finance. Užili jsme se díváním na syna, který šel rovnou na velkou pomu a jeho nabrané zkušenosti ve školičce jsme pak rozvíjeli již my sami. 

Skiareál Modrá Hvězda nabízí pro malé děti malé přilehlé hřiště, které náš mladší syn velice dlouho rád okupoval. V areálu je k dispozici také noční lyžování, lyžařský pás pro nejmenší a slušné gastronomické zázemí. Cena Bombardina byla krásných 100 Kč.

Rokytnice splnila jako vždy naše očekávání. Nejenže splňuje naše požadavky na dostupnost od hlavního města, ale i celková vybavenost a služby jsou na vyhovující úrovni. Navíc ani v nejvyšší lyžařské sezoně není město a přilehlé areály přeplněny. Zkrátka pro rodiny s malými dětmi naprostý ideál!

Terka