Dopřejte dětem zdravé hraní!

Snad každý rodič chce pro své ratolesti jen to nejlepší. Často ale balancujeme na velmi tenkém ledě – na jednu stranu chceme zajistit dětem kvalitní zábavu, ale na druhou stranu nechceme přípravou her či jiných aktivit trávit hodiny. Vždyť někdo musí vydělávat, starat se o domácnost a řešit „dospělácké“ problémy. A tak se někdy stává, že zkrátka, my dospěláci, polevíme a dovolíme dětem vše, na co si jen vzpomenou. Hraní her na počítači, hodiny strávené sledováním animáků, nebo na sociálních sítích, hlavně ať máme klid na naše povinnosti. STOP!

Dnešní zrychlená doba si občas žádá oběti, ale proč by to měla odnášet naše rodina? Proč bychom dětem nemohli dopřát zdravou, hravou zábavu, která by je navíc bavila, a nás by časově nijak nezatížila?  Máme pro Vás řešení. Vyrazte s dětmi ven, na zahradu, do parku, před barák, nebo jen tak na procházku a vydejte se s našim cestovatelem, vášnivým dobrodruhem napůl zajícem, napůl jelenem, tedy zajdalenem Roniem na výpravu! Staňte se třeba piráty, vědci, lovci pokladů, námořníky, cestovateli časem, farmáři… zkrátka čímkoliv chcete a pomozte Roniemu na jeho nevyzpytatelných cestách.

hledani pokladu
deti na prochazce
deti a mapa

Naše hry jsou jednoduché na přípravu, stačí je jen vytisknout, rozstříhat, vhodit úvodní dopis do schránky či je dětem jinak „hlavně nenápadně“ nabídnout a jste připraveni. Pak už záleží na vašich ratolestech, jak budou šikovné a jaksi s úkoly, hádankami a šiframi poradí.

Naše hry vtáhnout děti do napínavého děje, rozvíjí fantazii, podporují týmového ducha, občas maličko potrápí mozkové závity. A ani si možná nevšimnete, že jste se s dětmi a Roniem vydali na cestu i vy. A navíc, čas strávený s rodinou nejenže utuží rodinného ducha, ale čerstvý vzduch a pohyb venku má mnoho příznivých účinků na zdraví vašich dětí. Přirozené sluneční světlo podporuje zdravý vývoj očí, díky pobytu na slunci získají vaše děti důležitý vitamin D, který má vliv na zdravé kosti, srdce a dobrou náladu. Zelená barva v přírodě dokáže uklidnit i ty největší nerváky, a také pomáhá dětem lépe se soustředit.

Zkrátka neseďte s dětmi doma, dopřejte jim zdravé hraní, a vyrazte s naším Roniem za dobrodružstvím.     

Hledačky