Odpovědi na Vaše dotazy

Hra není časově omezená. Můžete si ji přizpůsobit přesně podle sebe! Hra se dá v každém okamžiku přerušit a kdykoliv se k ní můžete zase vrátit. Aspoň to bude pro děti napínavější. Je tedy jen a jen na Vás, zda s dětmi strávíte hraním příjemné odpoledne nebo si hru rozdělíte do několika dní.

Cílem hry je pomáhat našemu dobrodruhovi zajdalenovi Roniemu na jeho výpravách, vyluštit všechny indicie a najít odměnu. Hru odstartuje úvodní dopis, který děti vtáhne do napínavého příběhu. Děti budou postupně procházet jednotlivými stanovišti, kde na ně budou čekat rozličné šifry, úkoly nebo hádanky. Z každého vyluštěného stanoviště získají indicie, které jim na konci hry prozradí, kde se ukrývá odměna.

Hry jsme připravili tak, abyste nemuseli nic chystat. Vystačíte si s tužkou a papírem, popřípadě pastelkami. Herní materiály vám dorazí e-mailem. Pouze si je vytisknete rozstříháte a pak už záleží jen na Vaší fantazii, kam jednotlivá stanoviště s příběhem a úkoly umístíte.

Hru si užijete za jakéhokoliv počasí. Ani sníh není překážkou!

U každé hry je označení, pro kterou věkovou kategorii je hra určena. Máme hry jak pro nejmenší od 3 let, tak pro větší dobrodruhy od 7 let do 12 let.

Kdekoliv! Přesně tam, kde se vám to bude nejlépe hodit. V parku, doma, na pikniku, v lese, na narozeninových oslavách, na chalupě, na dovolené, u moře, u babičky… Místům se meze nekladou.

Počet dětí není nijak omezen, nicméně u her, kde děti luští šifry společně, doporučujeme v případě většího počtu dětí, rozdělit je do skupin a materiály vytisknout pro každou skupinu.

Na výběr máte v příloze ze dvou verzí: barevná a černobílá. Materiály ke hře a návod se tisknou jednostranně. Deník, pas či zápisník vytiskněte oboustranně.

V příloze emailu naleznete daňový doklad a hru v černobíle a barevné verzi. Každá verze se skládá ze tří souborů. 1. Návod ke hře (manuál pro rodiče, jak nachystat hru včetně vyluštění šifer), 2. Materiály ke hře (obsahující úvodní dopis a jednotlivá stanoviště), 3. Deník / Zápisník / Pas (kam si děti zapisují své poznámky, písmena do tajenky nebo indicie). Vytiskněte si verzi, kterou preferujete.

Pokud by se děti přece jenom na nějakém úkolu zasekly, nezoufejte, nenecháme Vás na holičkách. V návodu ke hře najdete odpovědi k jednotlivým šifrám. Stačí pak dětem lekce napovědět a mohou pokračovat ve hře.

U her, určených pro menší děti ve věku 3 – 7 let, je nutná asistence rodiče, prarodičů, staršího sourozence nebo kohokoliv, kdo umí číst. Starším dětem stačí hru dopředu připravit, ale rozhodně vás nechceme odradit od společné rodinné zábavy, s dětmi totiž můžete procházet stanoviště společně, (s Roniem se nudit nebudete!). Rodičova přítomnost u hry je vyžadována / doporučována, pokud hra obsahuje i fyzické aktivity či jiné fyzické úkoly.