6 tipů na dobrodružné jarní prázdniny!

Hola, hola, jaro volá! Tak dlouho jste na to čekali a je to konečně tady. Příroda se začíná zelenat, ze země už vyrazily první barevné květy a počasí začíná lákat na výlety. Využijte toto krásné období a užijte si s dětmi jarní prázdniny. Přinášíme pár tipů, co podniknout.

Asi nebude daleko od pravdy říct, že během zimy se děti venku moc nenaběhaly. Sníh dlouho nevydržel a nevlídné počasí k venkovním radovánkám příliš nelákalo. Máme tu ale jaro a pár dnů volna jim to všechno vynahradí…tak jak je využijete?

1. Batoh na záda a hurá na výlet!

Během prázdnin se dá očekávat, že oblíbená místa budou trochu přeplněná. Pokud vám to vadí, naplánujte si výlet třeba do jiného okresu, kde zrovna prázdniny nejsou. Nebo navštivte místa, která nejsou tak známá. Co taková rozhledna na nedalekém kopci? Místní farma, kde se dozvíte něco o pěstování plodin a budete smět pohladit hospodářská zvířátka? Nebo co takhle vyrazit na první letošní výlet na kole? Fantazii se meze nekladou a určitě přijdete na něco, co bude bavit celou rodinu.

2. Zahrajte si napínavou bojovku!

Každý den můžete zažít něco dobrodružného a nemusíte ani cestovat daleko. Vyberte si některou z našich bojovek, připravte si trasu cesty a nějaký drobný poklad na konec a můžete se směle vrhnout do hraní. A přiberte klidně i děti od sousedů, ať je jich pořádná banda. Na takový zážitek budou všichni dlouho vzpomínat.

3. Hledej, Šmudlo!

Pokud chcete dětem oživit cestu autem, po městě nebo kdekoliv jinde, s vděkem využijete i naše skvělé hledačky. Je to 5 listů s předměty, které se mohou na daném místě nacházet a úkolem je tyto věci najít. V každé sadě se hledá 20 věcí a kdo je najde první, vyhravá. Nezapomeňte si tužku a jde se na to!

4. Rodinné kino

Kdo říká, že musíte pořád něco podnikat? Odpočinek je důležitý a co si budeme povídat, po pár dnech non-stop péče o potomky je to přímo nutnost. Proto se nebojte proložit akci taky trochou relaxu a udělejte si doma třeba rodinné kino. Vyberte si film, který mají rádi a vy to u něj “přežijete” (ó ano, i Ledové království se počítá). Připravte si dobrůtky k zobání (na internetu najdete spoustu tipů na zdravější mlsání), na zem dejte polštáře a peřiny a společně se koukejte. Bude to úžasně strávená hodinka, uvidíte.

5. Jamie Oliver, Paříž, nebo divoký západ?

Zahrajte si na Masterchefa a zkoušejte nové recepty, zapojte děti a dejte jim prostor si proces vaření užít. Vždyť nakonec nejde o výsledek, ale o čas, který spolu strávíte. Máte-li doma malou či velkou slečnu, nepochybně bude nadšená, když jí maminka půjčí pár svých hadříků, šperky a trochu ji přikrášlí rtěnkou. Dámy a pánové, na molo vstupuje světoznámá modelka a ani trochu se nebojí! A zatímco v jednom pokoji probíhají pařížské dny módy, v tom druhém je slyšet přestřelka kovbojů s indiány. Zdá se, že byla vykopána válečná sekera! Zní to jako pěkná divočina a taky že je. A proč ne? Prázdniny je třeba si pořádně užít.

6. Den podle vlastního výběru

Zapojte své děti a zeptejte se jich, co by rády podnikly. Jejich nápady vám možná ušetří spoustu přemýšlení. Proberte, které lze realizovat, sepište je na papír a nechte je losovat, aby na každý den připadl jeden z nich. Možná budete překvapení, jaký originální program nakonec budete mít.

 

Tak už víte, co podniknete? Ať tak či onak, nedělejte si z toho velkou hlavu. Buďte jako rodina spolu a nesnažte se zorganizovat každý den od rána až do večera. Prostě si to užijte…vždyť jaro už je tady.